Koło Theatr(i)um ReANIMAtion - działania zebrane

Koło Theatr(i)um ReANIMAtion w PZS2 funkcjonuje od roku szkolnego 2014/2015.

Nazwa Koła Theatr(i)um ReANIMAtion pohcodzi od [theatrum ? teatr; atrium ? główne pomieszczenie, przedsionek serca; anima ? dusza; theatrum reanimation ? teatr reanimacji]

Koło skupia uczniów zainteresowanych problematyką resocjalizacji, profilaktyki społecznej oraz penitencjarystyki, na tle eschatologicznej wizji każdego człowieka.

Oprócz tworzenia przedstawień autorskich, konferencji, brania udziału w warsztatach i obozach, uczniowie tworzą programy profilaktyczne i prowadzą dyskusje panelowe.

 


DZIAŁALNOŚĆ I ORGANIZACJA PRZEDSTAWIEŃ
24.09.2014 r. ? Zakład Karny w Cieszynie ? Przygotowanie przedstawienia, pt. ?Lilije Adama Mickiewicza z morałem? (drama).

05.11.2014r. ? Sala Telemanna Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie ? Wykład autorski nt. Śmierć i jej tajemnice ? jaką pewność powinni mieć seniorzy? oraz przygotowanie autorskiego przedstawienia 2, słowno-muzycznego dla Uniwersytetu III Wieku w Pszczynie pt.: ?Lilije z morałem?.


10.12.2014 r.- na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego odbyło się spotkanie, podczas którego współorganizatorzy: Zakład Karny w Cieszynie, Koło Theatr(i)um ReANIMAtion (uczniowie PZS nr 2 w Pszczynie oraz studenci UŚ) zobaczyliśmy efekt tworzenia wspólnego wideoklipu pt. ?TRANSFORMATION (PRZEMIANA)?. Tematem przewodnim jest przemiana Osadzonego, który przestrzega przed złym postępowaniem, bezmyślnym i często egoistycznym, w swym życiu. Podgląd: KLIKNIJ I OBEJRZYJ KLIP

14.12.2014 r. ? Zorganizowanie i przygotowanie autorskiego przedstawienia pt. Przybycie Kolędników do śląskich domostw, podczas imprezy plenerowej ?Śląsko Wilijo? w Muzeum Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

03.12.2015 r. ? w Cieszynie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego ? Przygotowanie dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, słowno-muzyczne przedstawienie o ?Eko-tradycji Bożonarodzeniowej?. W programie zamieszczone zostały wiersze, rymowanki, kolędy i pastorałki.

10.12.2015 r. ? Kuratorium Oświaty w Katowicach ? przygotowanie przedstawienia ? ?Dopalaczom NIE? ? udział w etapie wojewódzkim w ?VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA MAŁĄ FORMĘ TEATRALNĄ O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNYM? ? ?PROFORMA?

16.09.2016 r. ? Zakład Karny w Cieszynie ? Przygotowanie wystąpienia przed osadzonymi z programem autorskim: słowno-muzyczną Zadumę Patriotyczną dla Osadzonych, która wpisana jest w projekt PILGRIM. W programie Uczniowie przedstawili historię Powstania Warszawskiego, wspomnienia z ostatnich chwil życia Rudego, Alka i Zośki, przypomnieli ?Modlitwę Armii Krajowej?, która przeplatana była pieśniami Walczących. Młodzież przedstawiła historię Hymnu Narodowego, Godła Polski oraz Flagi Państwowej. Nastąpiło również przekazanie wykonanych przez Osadzonych kwiatów z bibuły, które zostaną połączone z kwiatami wykonanymi przez Naszych Uczniów i zaniesione na pomniki pamięci historycznej.

06.10.2016 r. ? Niepubliczne Przedszkole ?Radocha? w Pszczynie ? Przygotowanie i zorganizowanie przedstawienia słowno-muzyczne pt.: ?Bezpieczeństwo rzecz najważniejsza? oraz zabawy edukacyjno-ruchowych, związanych z tą tematyką. Dzieci rozwiązywały zagadki i quizy

 

PRZYZNANE NAGRODY I PODZIĘKOWANIA

 
26.11.2014 ? NAGRODA UZNANIA za udział w IX Regionalnych Prezentacjach Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów ? ?W hołdzie św. Janowi Pawłowi II? przyznana przez Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie.

14.12.2014 ? PODZIĘKOWANIE za przygotowanie autorskiego przedstawienia pt. Przybycie Kolędników do śląskich domostw, podczas imprezy plenerowej ?Śląsko Wilijo? w Muzeum Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

10.12.2015 ? NAGRODA UZNANIA, PODZIĘKOWANIE za udział w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym ?PROFORMA? przyznana przez Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera.

13.12.2015 ? PODZIĘKOWANIE za przygotowanie autorskiego przedstawienia pt. Eko-tradycje Bożonarodzeniowe, podczas imprezy plenerowej ?Śląsko Wilijo? w Muzeum Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

06.10.2016 ? PODZIĘKOWANIE Dyrekcji Niepublicznego Przedszkola ?Radocha (Radosny Rozwój Dziecka)? w Pszczynie za przygotowanie profilaktycznych zajęć W FORMIE MUZYCZNO-SŁOWNEJ dla dzieci

18.12.2016 ? PODZIĘKOWANIE za przygotowanie autorskiego przedstawienia Z MUZYKĄ W TLE, w idei PILGRIM pt. TRADYCJE I SYMBOLE W DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, podczas imprezy plenerowej ?Wilijo, czyli świąteczne nastroje w skansenie? w Muzeum Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.