Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w
MISTRZOSTWACH SZKOŁY W PŁYWANIU
18.10.2019 (piątek) godz. 12:00

Zawody odbędą się na następujących dystansach:
1. 50 m styl dowolny (dziewczęta, chłopcy)
2. 50 m styl grzbietowy (dziewczęta, chłopcy)
3. 50 m styl klasyczny (dziewczęta, chłopcy)
4. 50 m styl motylkowy (dziewczęta, chłopcy)
5. sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (drużyna mieszana, przynajmniej jedna dziewczyna)

Zawodnicy mogą płynąć na wszystkich dystansach walcząc o tytuł mistrza szkoły w pływaniu.

ZAPISY DO 17.10.2019 W GABINECIE WF
Pamiętaj !
każdy udział w zawodach jest premiowany dodatkową oceną bdb lub celującą z wf.
Na zwycięzców czekają nagrody.

Licealiada lekkoatletyczna szkół średnich 2019

30.09.2019 na pięknym stadionie w Zabrzegu odbyła się Licealiada lekkoatletyczna szkół średnich powiatu pszczyńskiego i jednocześnie naszego rejonu. Warunki atmosferyczne były niezwykle trudne, gdyż zawodnicy mimo rywalizacji między sobą musieli dodatkowo walczyć z bardzo silnym wiatrem. Nasza szkoła była reprezentowana przez 10 najlepszych lekkoatletek i 13 lekkoatletów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Michał Głąb w biegu na 200 m uzyskując wynik 25,37 sek i zdobywając I miejsce w tej konkurencji, Marta Kotwasińska w biegu na 100 m z czasem 13,78 sek. zdobyła II miejsce, Patrycja Senczek skoczyła na odległość 4,29 m i również zdobyła II miejsce oraz Daniel Kopeć pchnął kulą na odległość 10,24 m zdobywając IV miejsce. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła III miejsce w powiecie w kategorii dziewcząt i chłopców. Opiekunami byli mgr B. Machalica, mgr A. Michalik. W imieniu opiekunów dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach.

Zwycięstwo w zawodach "Sprawni jak żołnierze"!

16.05 dwie drużyny Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wystartowały w rejonowych zawodach sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze". Zawody zostały przeprowadzone na terenie Zespołu Szkół Agroturystycznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Młodzież rywalizowała w 5 konkurencjach: tor przeszkód, rzut granatem, I pomoc, strzelanie i bieg na orientację. Ogromny sukces odniosły nasze dziewczyny w składzie: Martyna Skrzyszowska (2loa), Julia Tomala i Paulina Gandyk (1loa) wygrywając rywalizację dziewcząt i awansując do etapu wojewódzkiego! Drużyna chłopców w składzie: Michał Przybyła, Mateusz Kost i Sebastian Piesiur (2loa) w zmaganiach męskich zajęła miejsce 3!!! Zdobyli tyle samo punktów w konkurencjach co druga drużyna, więc rozstrzygającą konkurencją było strzelanie i tu rywale zdobyli nieco więcej punktów. Mimo wszystko zawody uznajemy za bardzo udane.

Siatkówka dla chłopców w ramach zajęć POPP w roku szkolnym 2019/2020

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub będziesz nim od września?
Lubisz siatkówkę? Grasz w siatkówkę?
Chcesz poprawić technikę i poznać taktykę tej dyscypliny?
Te zajęcia są dla Ciebie!

Już dzisiaj zgłoś chęć uczestnictwa w BEZPŁATNYCH zajęciach w ramach POPP w roku szkolnym 2019/2020, które poprowadzi nauczyciel - trener Paweł Wrzeszcz.

Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Siatkówka dla chłopców w ramach zajęć POPP w roku szkolnym 2019/2020

Mundurówka najlepsza w województwie

W piątek 22 marca w Tarnowskich Górach odbył się X Turniej Klas Mundurowych w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Cyron, Szymon Hoder, Karol Machalica, Wojciech Mazur, Sebastian Piesiur (2 LOa), Bartek Sosna, Radosław Pławecki oraz Sławomir Piech (3LO). Do turnieju przystąpiło 6 szkół z całego województwa. W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z ZSZ z Knurowa, gdzie pewnie pokonaliśmy rywala 3:0. W następnym meczu napotkaliśmy ZS z Sławkowa, gdzie wygraliśmy również 3:0.

O awansie do finału decydował mecz z XIV LO z Katowic, w którym rozgromiliśmy przeciwnika 6:0. W wielkim finale napotkaliśmy ekipę gospodarzy gdzie po zaciętym boju wygraliśmy 4:2. Warto wspomnieć o nagrodach indywidualnych, gdzie Sławomir Piech zdobywając 9 bramek został uznany Królem Strzelców. Z kolei nasz bramkarz Wojciech Mazur uzyskał tytuł Najlepszego Bramkarza turnieju. W rolę trenera wcielił się pan Adam Michalik. Trener na gorąco po turnieju powiedział: ,,Wygraliśmy zasłużenie, wystrzegaliśmy się błędów, lecz jak się zdarzyły na straży stał nasz bramkarz, nasza drużyna w pełni zasłużenie wygrała ". Po raz pierwszy nasza szkoła zdobyła ten tytuł i za rok będziemy go bronić.

  • geodetki3.JPG
  • 3maja.jpg
  • DSC_0116.JPG
  • baner-portugalia-3.JPG
  • DSC_0198.JPG
  • logeko2.jpg
  • tele.JPG
  • rozdanie2.JPG