Zwycięstwo w zawodach "Sprawni jak żołnierze"!

16.05 dwie drużyny Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wystartowały w rejonowych zawodach sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze". Zawody zostały przeprowadzone na terenie Zespołu Szkół Agroturystycznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Młodzież rywalizowała w 5 konkurencjach: tor przeszkód, rzut granatem, I pomoc, strzelanie i bieg na orientację. Ogromny sukces odniosły nasze dziewczyny w składzie: Martyna Skrzyszowska (2loa), Julia Tomala i Paulina Gandyk (1loa) wygrywając rywalizację dziewcząt i awansując do etapu wojewódzkiego! Drużyna chłopców w składzie: Michał Przybyła, Mateusz Kost i Sebastian Piesiur (2loa) w zmaganiach męskich zajęła miejsce 3!!! Zdobyli tyle samo punktów w konkurencjach co druga drużyna, więc rozstrzygającą konkurencją było strzelanie i tu rywale zdobyli nieco więcej punktów. Mimo wszystko zawody uznajemy za bardzo udane.

Siatkówka dla chłopców w ramach zajęć POPP w roku szkolnym 2019/2020

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub będziesz nim od września?
Lubisz siatkówkę? Grasz w siatkówkę?
Chcesz poprawić technikę i poznać taktykę tej dyscypliny?
Te zajęcia są dla Ciebie!

Już dzisiaj zgłoś chęć uczestnictwa w BEZPŁATNYCH zajęciach w ramach POPP w roku szkolnym 2019/2020, które poprowadzi nauczyciel - trener Paweł Wrzeszcz.

Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Siatkówka dla chłopców w ramach zajęć POPP w roku szkolnym 2019/2020

Mundurówka najlepsza w województwie

W piątek 22 marca w Tarnowskich Górach odbył się X Turniej Klas Mundurowych w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Cyron, Szymon Hoder, Karol Machalica, Wojciech Mazur, Sebastian Piesiur (2 LOa), Bartek Sosna, Radosław Pławecki oraz Sławomir Piech (3LO). Do turnieju przystąpiło 6 szkół z całego województwa. W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z ZSZ z Knurowa, gdzie pewnie pokonaliśmy rywala 3:0. W następnym meczu napotkaliśmy ZS z Sławkowa, gdzie wygraliśmy również 3:0.

O awansie do finału decydował mecz z XIV LO z Katowic, w którym rozgromiliśmy przeciwnika 6:0. W wielkim finale napotkaliśmy ekipę gospodarzy gdzie po zaciętym boju wygraliśmy 4:2. Warto wspomnieć o nagrodach indywidualnych, gdzie Sławomir Piech zdobywając 9 bramek został uznany Królem Strzelców. Z kolei nasz bramkarz Wojciech Mazur uzyskał tytuł Najlepszego Bramkarza turnieju. W rolę trenera wcielił się pan Adam Michalik. Trener na gorąco po turnieju powiedział: ,,Wygraliśmy zasłużenie, wystrzegaliśmy się błędów, lecz jak się zdarzyły na straży stał nasz bramkarz, nasza drużyna w pełni zasłużenie wygrała ". Po raz pierwszy nasza szkoła zdobyła ten tytuł i za rok będziemy go bronić.

III miejsce dla siatkarek z PZS nr 2

Dziewczęta w składzie: Karolina Pustelnik (4Tre), Justyna Gąsiorek (3LO), Anna Wiera (2 LOa), Anna Langer, Izabela Godziek (3 Tba), Wiktoria Bąk (2Tbo), Aleksandra Bohm (1 LOb) i Emilia Wowra (1 LOa) wywalczyły 3 miejsce we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. W grupie wygrały ważny mecz z III LO (25:15; 25:18) oraz "wyrwały" jednego seta zwycięzcy turnieju LO Chrobry. W półfinale trafiły na ZSO Pawłowice i ... było tak blisko, ale niestety. Został mecz o 3 miejsce z PZS 1 (Samochodówka) i walka, żeby jeszcze wykrzesać siły na boisku. Udało się wygrać 2:0 (25:23; 25:21). Gratulujemy.

Mistrzostwa Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Jak co roku 10 uczniów naszej szkoły miało zaszczyt wziąć udział w Mistrzostwach Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbyły się 22 i 24 stycznia w Wiśle na stoku Klepki oraz Skolnity. Najlepsze rezultaty naszych uczniów:
Snowboard: Adrian Adamus miejsce 1, Ania Langer miejsce 2, Bobiec Mateusz miejsce 5.

Narty: Ania Langer m. 5, Julia Piech m.4, Janek Filipowski m. 5
W zawodach wzięli udział również: Konrad Marcinkowski, Marta Kotwasińska, Bartek Saltarski
W ogólnej klasyfikacji uzyskaliśmy 3 miejsce. Dziękuję bardzo wszystkim zawodnikom za wspaniałe zjazdy i dobrą zabawę na stoku. Trener i opiekun: Ania Kozińska.


  • tele.JPG
  • 3maja.jpg
  • DSC_0116.JPG
  • baner-portugalia-3.JPG
  • DSC_0198.JPG
  • rozdanie2.JPG
  • geodetki3.JPG
  • logeko2.jpg