Rozstrzygnięcie konkursu „Komiksowa wersja mojej ulubionej książki”

Rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu „Komiksowa wersja mojej ulubionej książki”
zorganizowanego w ramach w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Z radością informujemy, że Laureatkami Konkursu na komiks zostały:

I miejsce: Zuzanna Machynia I BSa (kategoria: grafika komputerowa); Emilia Utrata i Justyna Szczygieł I LOd (kategoria: rysunek)
II miejsce: Laura Kwaśny I LOd (kategoria – rysunek)
III miejsce: Oliwia Hajnas i Julia Utrata I LOd (kategoria – rysunek)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Rozstrzygnięcie Konkursu Papieskiego

Dnia 11.10 br. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom tegorocznego Konkursu Papieskiego. Konkurs składał się z kilku kategorii: plakat ukazujący sylwetkę św. Jana Pawła II, wiersz opiewający mądrość, jaką przekazywał nam Ojciec Święty oraz quiz wiedzy. Wszystkie prace zostały wykonane z wielkim zaangażowaniem.
Tylko jedna osoba odważyła się napisać wiersz. Emilia Utrata napisała wyróżnioną pracę. Poniżej fragment:
"Ciebie Ojcze Święty zapamiętamy

Jako Prawdziwego, Niezbrudzonego Kłamstwem,
Bo przedstawiłeś i pokochałeś Prawdę...
Także jako Karola Wojtyłe Ciebie zapamiętamy,
Bo Tys nasz Rodak, Polak Kochany, a w naszych sercach na zawsze szanowany..."

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursu Papieskiego

Olimpiada: "100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019"

Zapraszamy do udziału w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej "100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019"

Poniżej regulamin Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019“. Konkurs organizowany jest we współpracy z Prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałkiem Województwa Podlaskiego, Prezydentami Białegostoku i Suwałk, Prezesem Podlaskiej Rady Olimpijskiej oraz Dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wśród celów konkursu jest przede wszystkim uczczenie jubileuszu 100 lat działania Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu. Szczegółowe informacje: https://www.kuratorium.bialystok.pl/

„Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” - konkurs filmowy

Zapraszamy do udziału w konkursie filmowym „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” organizowanym przez KRUS dla młodzieży i studentów

I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie" jest częścią kampanii wdrożenia Strategii Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce. Patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Partnerami kampanii są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Państwowa Inspekcja Pracy. Zadanie konkursowe ma polegać na wykonaniu krótkiego, trwającego od 30 sekund do 2 minut filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad „Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.

Czytaj więcej: „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” - konkurs filmowy

„Śląskie. Inwestujemy w talenty – V edycja”

Informujemy, iż od 23 września 2019 roku, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – V edycja”, realizowanego przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem niniejszego projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 625 szczególnie uzdolnionym uczniom/uczennicom w zakresie przedmiotów matematycznych, informatycznych, języków obcych lub przyrodniczych, uczącym się na terenie województwa śląskiego. Nabór wniosków o przyznanie stypendium prowadzony będzie do dnia 25 października br. Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, dostępne są na stronie internetowej http://efs-stypendia.slaskie.pl

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny PORTRET 2019

Tematem konkursu jest portret w szerokim rozumieniu tego słowa. Technika nadsyłanych prac jest dowolna – mogą to być prace zarówno cyfrowe, jak i analogowe. Zgłaszane fotografie powinny ukazywać człowieka przy pełnej dowolności interpretacyjnej – portret w klasycznym ujęciu, beaty, portret w modzie, dokument, reportaż, portret jako eksperyment, autoportret, portret jako sztuka współczesna, selfie. Zaznaczamy, że zdjęcia dokumentalne i reporterskie ukazujące człowieka są również mile widziane.

Każdy uczestnik może zgłosić od 4 do 8 zdjęć. Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-10-01. Organizacja szkolnego etapu konkursu oraz wszelkie informacje z nim związane: mgr Grzegorz Galek, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny PORTRET 2019

Konkurs na Dzień Papieski

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Konkursie Papieskim.
Kategorie konkursowe:

 • plakat ukazujący sylwetkę św. Jana Pawła II
 • wiersz opiewający mądrość, jaką przekazywał nam Ojciec Święty
 • quiz (przepisane pytania z odpowiedziami na kartce) - pytania poniżej w dalszej części artykułu
  Podpisane prace należy oddać p. N. Ruman do 3 października 2019 r. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi 11 października 2019 r.

Czytaj więcej: Konkurs na Dzień Papieski

Konkurs "Oczytany pedagog"

Zapraszamy uczniów klas pierwszych LO o innowacji: pedagog społeczny do udziału w konkursie "Oczytany pedagog".

Kategorie, do których należy się przygotować:
- quiz wiedzy na podstawie:
N. Ruman, Media w kulturze, „Wychowawca” nr 7-8/2013
J. Tatarowicz, Big Brother w... szkole. O roli mediów „Nowa Szkoła” nr 1/2002
T. Biernat, Media – wychowanie czy manipulacja? „Wychowanie na co dzień” nr 3/2000

Czytaj więcej: Konkurs "Oczytany pedagog"

„Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” - filmowy konkurs dla szkół rolniczych

Nowy ogólnopolski konkurs filmowy dla uczniów szkół rolniczych - „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”

Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu krótkiego 2-minutowego filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad „Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym:
- Przejmij inicjatywę – zaangażuj się
- Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko
- Zdefiniuj cele – stwórz program
- Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany
- Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy
- Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie
- Daj dobry przykład i motywuj innych
Inicjatywa KRUS jest realizacją treści listu intencyjnego podpisanego 5 kwietnia przez Prezes Kasy z 52 Dyrektorami Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, w sprawie współpracy w zakresie prowadzonych przez Kasę działań o charakterze prewencyjnym, skierowanych do młodzieży szkolnej - uczniów Zespołów Szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegóły na stronie: https://www.krus.gov.pl

Termin 1- 30 września.

Czytaj więcej: „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” - filmowy konkurs dla szkół rolniczych

Konkurs - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" 

Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji promowali akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas imprez plenerowych towarzyszących zmaganiom policyjnych wodniaków w Trzebnicy i we Wrocławiu, rozmawiając z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku.

Jednym z elementów akcji jest projektowany konkurs dla dzieci i młodzieży polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie który trwać będzie od 1 czerwca br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.

Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r. Więcej informacji na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

Czytaj więcej: Konkurs - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

 • DSC_0198.JPG
 • baner-portugalia-3.JPG
 • rozdanie2.JPG
 • tele.JPG
 • geodetki3.JPG
 • DSC_0116.JPG
 • logeko2.jpg
 • 3maja.jpg