OKO W OKO Z FILMEM GROZY

W filmie najbardziej emocjonujące jest to, co tajemnicze i nieznane. A największą dawkę tych emocji obiecują horrory, których podstawowym zadaniem jest oddziaływanie na wrażliwą, mroczną i intuicyjną sferę naszej świadomości i podświadomości. Tego typu kino jest pasją Radosława Staszewskiego, reżysera, scenarzysty, producenta oraz aktora filmów grozy, który przyjął zaproszenie i spotkał się z młodzieżą naszej szkoły w ramach obchodów 70-lecia istnienia naszej placówki. Spotkanie odbyło się 29 maja 2015 i było okazją do ciekawej wymiany doświadczeń w zakresie pracy nad filmem. Reżyser barwnie opowiadał o swojej przygodzie z filmem, o historii założenia grupy filmowej D.A.R i żmudnej, ale dającej mnóstwo satysfakcji pracy nad montażem fimu. Reżyser zapoznał uczestników spotkania z arkanami swojego warsztatu i pokazał fragmenty niektórych filmów. Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie, za które serdecznie dziękujemy Szewskiemu i grupie D.A.R.

Radosław Staszewski, "Szewski"

Reżyser, scenarzysta, aktor i producent amatorskich filmów grozy z elementami autoparodii i horrorów. Autor "Szeptów", "Przypadku Carlosa", "Na jagody" i "Veto 2012", które zostało wyróżnione na eFHA w 2012 roku. Jego ostatni horror "Kawalerskie" miał premierę w 2014. Wokalista projektu "Zombie Strippers from Hell", współzałożyciel grupy filmowej D.A.R.(Dreams Against Reality), która od 2004 spełnia swoje marzenia o kręceniu filmów niezależnych.

 

Obchody Jubileuszu 70-lecia Szkoły

W miniony weekend (29 i 30 maja) w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 70-lecia jej istnienia. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Dalsza część obchodów odbywała się w szkole, gdzie można było zobaczyć pokaz musztry klas mundurowych. Otwarto wystawę plenerową poświęconą "Rolniczokowi", która przybliżała jego historię oraz współczesność. Odsłonięto również pamiątkową tablicę z wizerunkiem Karola Miarki, patrona szkoły.

Na uroczystości jubileuszowe przybyło wielu gości, a wśród nich: Poseł na Sejm RP Sławomir Kowalski, Starostowie Powiatu Pszczyńskiego Paweł Sadza oraz Krystian Szostak, Sekretarz Gminy Pszczyna Celina Biel, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Elżbieta Adamowska, profesorowie Uniwersytetu Śląskiego oraz Rolniczego, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Powiecie Pszczyńskim, dyrektorzy szkół z terenu powiatu pszczyńskiego, dyrektor szkoły partnerskiej z Podbořan w Czechach Jiří Bejček, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, służb mundurowych, duchowieństwo, emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy szkoły, uczniowie, absolwenci i wielu innych.

Zaproszeni goście złożyli na ręce Dyrektora Piotra Cygana wiele gratulacji i życzeń dalszego pomyślnego rozwoju placówki.

Podczas uroczystej akademii przedstawiono historię szkoły od jej zarania, swoimi refleksjami podzielili się: dawni dyrektorzy szkoły, nauczyciele, absolwenci i obecny uczeń. Był czas na wspomnienia i anegdoty. Wykład na temat "Tożsamość Ślązaka. Refleksja Regionalisty" przedstawił prof. dr hab. Daniel Kadłubiec. Uroczystości uświetniły występy kwartetu smyczkowego z Uniwersytetu Śląskiego z Cieszyna.

W czasie obchodów przyjaciołom szkoły zostały również wręczone "Karolki". Pamiątkowe statuetki otrzymali: Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratora Oświaty w Bielsku-Białej - Elżbieta Adamowicz, Starosta Pszczyński - Paweł Sadza, byli dyrektorzy szkoły - Marian Biel, Celina Biel oraz Jadwiga Hławiczka, dyrektor partnerskiej szkoły z Podbořan - Jiří Bejček, Józef Przybyła, rodzina Dzidów, Ryszard Klimczyk, Aleksander Spyra, Eugeniusz Pająk, Ryszard Harazin oraz Edward Wątroba.

Obchodom towarzyszył również szereg wystaw okolicznościowych, które można było obejrzeć w szkole i na terenie Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie.

Poczęstunek dla naszych gości przygotowały restauracje „Frykówka” i „ Karczma Kuban” oraz piekarnie - ciastkarnie: „u Brzęczka”, „Jasiek”, „Kondzielnik”. Uczniowie z Technikum żywienia i usług gastronomicznych zajęli się obsługą kelnerską.

W tym dniu świętowali również nasi uczniowie. W szkole przygotowano dla nich spotkania z „ciekawymi ludźmi”: aktorem i reżyserem - Radosławem Staszewskim „Szewskim”, podróżnikiem - Mieczysławem Bieńkiem, podróżnikiem i terapeutą - Jerzym Wojciechowskim oraz twórcami gier 3d, popularyzatorami wirtualnej rzeczywistości – Arkadiuszem Kwaśnym i Tomaszem Urbańskim. Natomiast w hali POSiR i w warsztatach PZS nr 1 odbyły się ciekawe zajęcia zorganizowane dla uczniów we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Pszczynie.

Pierwszy dzień obchodów Jubileuszu zakończył koncert zespołu „Con fuoco” pod kierownictwem Katarzyny Machnik.

Obchody Jubileuszu 30 maja miały charakter zjazdu absolwentów. Rozpoczęła je msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Następnie w szkole, po uroczystej akademii, przybyli licznie Goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia wystaw i ekspozycji specjalnie przygotowanych na tę okazję. Najważniejsze w tym dniu były jednak spotkania z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy oraz ze swoimi dawnymi profesorami. Wzruszeniom i wspomnieniom nie było końca...

Ten szczególny dzień uświetnił popołudniowy koncert Bojszowskiej Orkiestry „Ponticello”, która zagrała w kościele ewangelickim w Pszczynie. Obchody Jubileuszu Szkoły zakończył Bal Absolwenta w Restauracji Markowy w Porębie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu obchodów Uroczystości Jubileuszowych: sponsorom i darczyńcom, pracodawcom i firmom współpracującym, nauczycielom, byłym i obecnym pracownikom, absolwentom szkoły i obecnym uczniom. Wszystkim Gościom dziękujemy za wspólne świętowanie i wiele ciepłych słów, które padły pod adresem naszej szkoły.

 

JUBILEUSZ SZKOŁY ŚWIĘTOWALIŚMY RÓWNIEŻ NA POSiRze

Z okazji 70 -lecia PZS nr 2 nauczyciele wraz z pszczyńską Policją i Strażą Pożarną przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Młodzież mogła obejrzeć widowiskowe pokazy symulacji wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego i drogówki. Pokaz został niesłychanie ciekawie skomentowany przez zastępcę komendanta powiatowego Policji pana Waldemara Prietza. Uczniowie dowiedzieli się jakie czynności wykonuje podczas wypadku drogowego Straż i Policja. Strażacy z kolei zademonstrowali użycie specjalistycznego sprzętu, w tym pneumatycznych nożyc do cięcia karoserii, używanych w szczególnych, najcięższych wypadkach drogowych. Drużyna WOPR z Tychów uczyła jak skutecznie udzielać pomocy poszkodowanym w wypadkach i innych zdarzeniach losowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz technik kryminalistyki zorganizowany dzięki uprzejmości kierownictwa warsztatów PZS nr 1. Technik kryminalistyki pszczyńskiej Policji prezentował jak zachowywać się na miejscu przestępstwa, jak nie zacierać śladów, pobierać i zabezpieczać dowody. W tym celu rzecznik pszczyńskiej Policji- pani Karolina Błaszczyk zainscenizowała symulację włamania z morderstwem. Wrażeń było wiele, młodzież mogła osobiście wcielić się na chwilę w rolę funkcjonariuszy i poćwiczyć swoje umiejętności.

Policjantom i strażakom oraz WOPR-owcom serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszego Jubileuszu i dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń naszym uczniom.

 

Zaproszenie

70-lecie Szkoły Rolniczej w Pszczynie

 

Zaproszenie

 

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2

im. Karola Miarki w Pszczynie

serdecznie zaprasza Absolwentów i dawnych Pracowników

 na wspólne świętowanie 70. rocznicy istnienia Szkoły w dniu

30 maja 2015 roku

 

Program spotkania:

 9:00                        rejestracja Absolwentów

10:00 - 11:00           Msza Święta w Kościele św. Jadwigi - Oś. Stara Wieś

11:30 - 12:30           powitanie gości i uroczysta akademia  w PZS nr 2  ul. Szymanowskiego 12

12:30 - 16:30           zwiedzanie szkoły i okolicznościowych wystaw oraz spotkania roczników w klasach 

17:00 - 18:30           koncert zespołu Ponticello w Kościele Ewangelicko-Augsburskim 

                                przy Rynku (szczegółowe informacje pod nr tel. 608-695-104

19:00                       bal Absolwentów w restauracji Markowy w Porębie

 

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wpłacenie 30 zł

na konto: 08 84480004 0007 6845 3000 0101 z dopiskiem "zjazd absolwentów"

Chętnych do udziału w spotkaniu i balu prosimy o wpłacenie 90 zł 

na konto: 08 84480004 0007 6845 3000 0101 z dopiskiem "zjazd absolwentów + bal"

 

Termin dokonywania wpłat - do 10 maja 2015 roku.

 informacja:

 telefon: 32/210 34 63

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.pzs2pszczyna.edu.pl

 

Drodzy absolwenci naszej szkoły!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. W ramach obchodów 70-lecia Szkoły Rolniczej w Pszczynie zaplanowaliśmy specjalną lekcję, podczas której będziecie mieli okazję po raz kolejny zasiąść w szkolnej ławie i poczuć ten dreszczyk emocji, który wiele lat temu towarzyszył Wam na języku polskim, angielskim, matematyce czy biologii. W towarzystwie dobrze znanych Wam nauczycieli na chwilę powrócicie w przeszłość i przypomnicie sobie, jak to cudownie być uczniem.

Zapewniamy porcję wzruszeń i dobrej zabawy!

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w lekcji absolwentów, która odbędzie się 29 maja o godz. 14.30, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz organizatorzy

Uwaga! Liczba uczestników z przyczyn technicznych ograniczona!

 

  • rozdanie2.JPG
  • tekst_o_rankingu_3.jpg
  • DSC_0116.JPG
  • baner-portugalia-3.JPG
  • logeko2.jpg
  • tele.JPG
  • DSC_0198.JPG
  • geodetki3.JPG
  • 3maja.jpg