Całonocny maraton filmowy "II wojna światowa w filmie"

W nocy z 17/18 stycznia 2014 r. odbędzie się w naszej szkole całonocny maraton filmowy!

Pokaz filmów rozpocznie się o 20:00 17 stycznia, natomiast koniec spodziewany jest o 8:00 18 stycznia (piątek/sobota). Różna oblicza wojny, na różnych frontach będzie można zobaczyć/przypomnieć sobie w ciekawej atmosferze sali gimnastycznej PZS nr 2. Serdecznie zapraszam chętnych do zapisania się i zaznajomienia z regulaminem.

Organizatorem jest Koło Historyczno-Regionalne działające w ramach POPP.

Chętnych prosimy o kontakt z nauczycielem historii: Michałem Pudełko.

Filmy:

 1. Wróg u bram reż. Jean-Jacques Annaud (2001)
 2. Pearl Harbor reż. Michael Bay (2001)
 3. Szeregowiec Ryan reż. Steven Spielberg (1998)
 4. Życie jest piękne reż. Roberto Benigni (1997)
 5. W ciemności reż. Agnieszka Holland (2011)

Regulamin maratonu:

 1. W Maratonie mogą uczestniczyć tylko uczniowie PZS nr 2 w Pszczynie.
 2. Maksymalna liczba uczestników – 30 osób.
 3. Wejście na Maraton Filmowy od godz. 19.30 do 19.50, po okazaniu legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Wyjście uczniów po zakończeniu o godz. 8.00. Uczestników odbierają rodzice. Uczeń może samodzielnie wrócić do domu wyłącznie za pisemną zgodą Rodziców. Ze względów bezpieczeństwa szkoła zostanie zamknięta o godz. 20.00.
 4. Ustala się przerwy między projekcjami filmowymi, podczas których, pod opieką nauczycieli, uczniowie mogą korzystać wyłącznie z pomieszczeń: sala gimnastyczna, korytarz, szatnie i toalety obok sali gimnastycznej.
 5. Wymaga się przestrzegania wszystkich zapisów regulaminowych zawartych w Statucie Szkoły.
 6. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów (dla osób niepełnoletnich) oraz zapoznanie się z niniejszym regulaminem i podpisanie go.
 7. Każdy z uczestników zaopatruje się w śpiwór i poduszkę, zabiera ze sobą również jedzenie i ciepłe napoje. Należy zadbać o wygodny ubiór i buty na zmianę.
 8. Uczestnicy maratonu mają obowiązek stosować się do poleceń opiekunów.
 9. Wszyscy uczestnicy maratonu są zobowiązani zachować porządek, nie niszczyć sprzętu szkolnego. Sprawcy jakichkolwiek zniszczeń ponoszą konsekwencje finansowe.

 

Całonocny maraton filmowy "PRL w filmie"

W nocy z 13/14 grudnia 2013 r. odbędzie się w naszej szkole całonocny maraton filmowy! Pokaz filmów rozpocznie się o 2100 13 grudnia, natomiast koniec spodziewany jest o 800 14 grudnia. Rzeczywistość PRL-u jest dziś trudna do wyobrażenia, atmosferę tamtych czasów oddają dzieła Andrzeja Wajdy, natomiast nieco przerysowują (ale tylko nieco!) filmy Stanisława Barei. I m.in. obrazy tych reżyserów będziemy mogli zobaczyć.

Organizatorem jest Koło Historyczno-Regionalne działające w ramach POPP. Chętnych prosimy o kontakt z nauczycielem historii: Michałem Pudełko.

Filmy:

 1. Pułkownik Kwiatkowski
 2. Rozmowy kontrolowane
 3. Człowiek z żelaza
 4. Nie lubię poniedziałku
 5. 300 mil do nieba
 6. Miś

Regulamin maratonu:

 1. W Maratonie mogą uczestniczyć tylko uczniowie PZS nr 2 w Pszczynie
 2. Maksymalna liczba uczestników – 30 osób
 3. Wejście na Maraton Filmowy od godz. 20.30 do 20.50, po okazaniu legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Wyjście uczniów po zakończeniu o godz. 8.00. Uczestników odbierają rodzice. Uczeń może samodzielnie wrócić do domu wyłącznie za pisemną zgodą RodzicówZe względów bezpieczeństwa szkoła zostanie zamknięta o godz. 21.00
 4. Ustala się przerwy między projekcjami filmowymi, podczas których, pod opieką nauczycieli, uczniowie mogą korzystać wyłącznie z pomieszczeń: sala gimnastyczna, korytarz, szatnie i toalety obok sali gimnastycznej
 5. Wymaga się przestrzegania wszystkich zapisów regulaminowych zawartych w Statucie Szkoły
 6. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów (dla osób niepełnoletnich) oraz zapoznanie się z niniejszym regulaminem i podpisanie go
 7. Każdy z uczestników zaopatruje się w śpiwór i poduszkę, zabiera ze sobą również jedzenie
  i ciepłe napoje. Należy zadbać o wygodny ubiór i buty na zmianę
 8. Uczestnicy maratonu mają obowiązek stosować się do poleceń opiekunów
 9. Wszyscy uczestnicy maratonu są zobowiązani zachować porządek, nie niszczyć sprzętu szkolnego

Sprawcy jakichkolwiek zniszczeń ponoszą konsekwencje finansowe.

 

Zajęcia z edukacji regionalnej w Tyskim Browarium

W ramach współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej organizowane są w naszej szkole zajęcia z edukacji regionalnej. Młodzież poznaje przeszłość Górnego Śląska i Ziemi Pszczyńskiej. Tym razem zwiedziliśmy browar w Tychach, który został założony w XVII w. przez księcia pszczyńskiego, a który przynosił panującym w Pszczynie pokaźny dochód. Dzisiaj browar należy do Kompanii Piwowarskiej i jest jednym z największych w Europie producentów złotego trunku. Jednakże dużo miejsca poświęca się tutaj historii browarnictwa, a dzięki wspaniale wyposażonemu muzeum poznajemy przeszłość zakładu oraz ciekawe i niezwykłe losy jego właścicieli.

 

Koło Historyczno-Regionalne

Koło Historyczno-Regionalne jest prowadzone w ramach współpracy Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej. Na zajęciach poznajemy historię i zabytki Ziemi Pszczyńskiej, jak również historię Górnego Śląska. Nasze spotkania są również poszerzeniem tematyki historycznej realizowanej według programu na lekcjach historii, jak i ciekawym spędzeniem wolnego czasu. Prowadzimy spotkania z Sybirakami oraz te wydarzenia zapisujemy w formie bloga – blogiceo.nq.pl/Sybiracy. W tym roku szkolnym zwiedzaliśmy również ciekawy pod względem architektonicznym kościół p.w. św. Franciszka i św. Klary w Tychach-Paprocanach.

Opiekun: Michał Pudełko

 

 

 

 

 

 

 

 • logeko2.jpg
 • tele.JPG
 • baner-portugalia-3.JPG
 • 3maja.jpg
 • tekst_o_rankingu_3.jpg
 • DSC_0116.JPG
 • rozdanie2.JPG
 • geodetki3.JPG
 • DSC_0198.JPG