images/phocagallery/galeria_zdjec/szkola/wydarzenia_szkolne/2017.03.03-Sprzatanie_akwenu/eduCO2cean_definitivo.jpg.png

Kolejny sukces uczniów PZS2

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie, należący do kół Theatr(i)um ReANIMAtion [theatrum ? teatr; atrium ? główne pomieszczenie, przedsionek serca; anima ? dusza; theatrum reanimation ? teatr reanimacji] oraz EduCatOr (łac. educator ? pedagog; ECO-ekologiczny) otrzymali tytuł LAUREATA VI edycji konkursu "Poszukiwany Poszukiwana", który jest częścią Projektu ?Szczepienia przeciwko nudzie?, zorganizowanego przez Fabrykę Aktywności Młodych FAM w kategorii: "Grupy wolontariackiej roku szkolnego 2015/2016". Celem konkursu było pokazanie i nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy w każdym z województw Polski.

Konkurs miał na celu ukazać całej Polsce młodych aktywnych ludzi i nagrodzić ich za ich bezinteresowną postawę, pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska lokalnego, którzy chcą w pozytywnym świetle promować wolontariat, pokazywać jego zalety i tworzyć MODĘ NA WOLONTARIAT.

Wśród tysięcy zgłoszeń z różnych zakątków Polski, wybrano na LAUREATA WOLONTARIATU właśnie uczniów Naszej Szkoły, działających w dwóch szkolnych kołach zainteresowań, za swój trud i poświęcenie zostali docenieni, znaleźli się wśród najlepszych grup wolontariuszy w kraju. Przeprowadzali liczne akcje, przedstawienia profilaktyczne i festyny w środowisku lokalnym, współpracowali z Placówkami, Przedszkolami, parafiami oraz bibliotekami powiatu pszczyńskiego, Zakładem Karnym w Cieszynie. Również opiekun kół dr Natalia Maria Ruman w kategorii: "Animator Aktywności Młodych" została LAUREATEM i nadano Jej najwyższy tytuł: Doktora Akademii Aktywności Młodych.

Koła skupiają uczniów przede wszystkim klasy licealnej o innowacji: pedagog społeczny, zainteresowanych problematyką profilaktyki społecznej. Poprzez pracę w Kole osoby w sposób twórczy pogłębiają wiedzę, doskonalą umiejętności praktyczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, przypominają sobie historię osób i miejsc związanych z powyższą tematyką. Oprócz tworzenia przedstawień autorskich, konferencji, brania udziału w warsztatach i obozach, uczniowie tworzą happeningi, dyskusje panelowe i prowadzą badania naukowe. Program nie tylko jest nastawiony na zdobywanie wiedzy o teatrze, lecz na umiejętności, samorealizację i podniesienie własnej wartości pracy ucznia, a także rozwijanie poczucia przynależności do grupy, budowanie więzi emocjonalnej, umiejętności pracy w zespole.

Gratulujemy Uczniom i Wszystkich chętnych, którzy są kreatywni, chcą pomagać innym oraz mają dużo pomysłów zapraszamy do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 od 1 września 2016 roku!