Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli
do wzięcia udziału w Maratonie pisania listów Amnesty International,
który odbędzie się w naszej szkole w piątek 13 grudnia.
Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje o Programie FLEX, finansowanym przez Departament Stanu USA. Program umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2020/21. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie pierwszych i drugich klas liceum/technikum, urodzeni pomiędzy 15.07.2002 a 15.07.2005, w przypadku osób niepełnosprawnych ? pomiędzy 15.02.2002 a 15.07.2005.
W załączniku przekazujemy szczegółowe informacje:
Szef Powiatowego Sztabu WOŚP Artur Wojciech
składa serdeczne podziękowania Uczennicom i Nauczycielom Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie
za zaangażowanie w przeprowadzenie XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W związku z tym wszyscy wolontariusze oraz Nauczyciele
zaproszeni są na spotkanie podsumowujące XXVII Finał WOŚP,
które odbędzie się
6 lutego br. o godz. 13:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
II Zlot Pszczyńskich Smogów - happening w słusznej sprawie
Pszczyna, jak wiele innych miast w Polsce boryka się ze złą jakością powietrza. Rozpoczął się już sezon grzewczy, podczas którego mieszkańcy naszego powiatu wdychają truciznę powodującą wiele chorób. Dlatego walka o czyste powietrze, to nasza wspólna sprawa! Tylko zdecydowane działania prawne, informacyjne oraz społeczne, takie jak happening zorganizowany w ubiegły wtorek 14 listopada, wpłyną na decyzje tych, którzy kominami wypuszczają trujące substancje.
W akcję zaangażowała się rzesza mieszkańców naszego powiatu, nauczyciele, opiekunowie, uczniowie i przedszkolaki. Każdy głos jest ważny. Takie akcję pokazują, że potrafimy solidarnie walczyć w słusznej sprawie. Dziękuję tym klasom z PZS 2, które naprawdę zaangażowały się w happening.
Organizator Aleksandra Antes-Szewczyk
Nie bój się prawdy. Zobacz, jak to wygląda NAPRAWDĘ
Kolejny raz chcemy zwrócić Twoją uwagę na zagrożenia wynikające z uzależnień od różnych substancji,pokazać negatywne skutki korzystania z używek oraz promować zdrowy styl życia.
W spotach, które prezentujemy, zobaczysz skrajnie kontrastowe obrazy, pokazujące jak rzeczywistość bezwzględnie weryfikuje oczekiwania wobec używek.
W jednym z nich dziewczyna wciąga do nosa proszek, zakłada słuchawki, tańczy, wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Chwilę później widzimy tę samą dziewczynę, która zachowuje się w niekontrolowany sposób. Która wizja jest prawdziwa? Czy chcesz znaleźć się w takiej sytuacji?
Spoty dostępne są pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCknqC0Z0HnNVg2JZ1q8tbug
Zachęcamy Cię również do zajrzenia na stronę internetową www.melanz.tv
Przygotujmy RAZEM duże wydarzenie edukacyjne.
Upomnijmy się o czyste powietrza dla nas i dla naszych dzieci.
Dzieci i młodzież z naszego miasta wspólnie z fundacją ekologiczną ARKA zapraszają na najważniejszy dzień w roku ? Dzień Czystego Powietrza ? 14 listopada. Pragniemy zorganizować happening, aby zwrócić uwagę mieszkańców Pszczyny na największy problem, który dotyczy nas wszystkich ? problem wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie.
Oddychamy od chwili narodzin. Człowiek wdycha dziennie około 16 kg powietrza. To kilkakrotnie więcej niż wypija w tym czasie wody i spożywa żywności. Powietrze jest najważniejsze! Termin nie jest przypadkowy! W listopadzie wszystkie mieszkania są już najczęściej ogrzewane, domowe kotły grzewcze pracują, a z kominów wydobywa się dym. Każdy z nas jest narażony na skutki zdrowotne brudnego powietrza.? Powyższe słowa zaczerpnięte zostały ze strony wspomnianej już bielskiej fundacji ARKA i pobudziły nas do działania, a impulsem był niestety niechlubny raport WHO, w którym Pszczyna znajduje się na II miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy!
Zamierzamy zorganizować na rynku ?zlot pszczyńskich smogów?, wręczyć Panu Burmistrzowi i Panu Staroście ?petycję? oraz mianować ich ?Ambasadorami Czystego Powietrza?. Podczas spotkania z władzami miasta i powiatu zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ?Jak dbamy o czyste powietrze??, który był skierowany do podopiecznych przedszkoli i podstawówek naszej gminy. Wszystkie doręczone prace zostaną wystawione w holu Urzędu Miasta, gdzie będzie można je podziwiać do 28 listopada. Równocześnie będzie trwała akcja informacyjno- edukacyjna w postaci oplakatowania różnych punktów miasta oraz roznoszenia ulotek. W ten sposób pragniemy rozbudzać świadomość ekologiczną mieszkańców.
Patronat nad wydarzeniem sprawują: Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Medialnie wspierać nas będą: portal pless, Dziennik Zachodni, Głos Pszczyński, Gazeta Pszczyńska oraz tygodnik Nowe Info.
Do zobaczenia na pszczyńskim rynku w poniedziałek 14 listopada o godzinie 10:45!
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza serdecznie nauczycieli, uczniów, studentów i wszystkich chętnych do udziału w Powiatowej Konferencji Historycznej, której temat brzmi:
"Pomiędzy Habsburgami a Hohenzollernami w stulecie uchwalenia w Pszczynie Aktu 5 listopada 1916 r."
Miejsce: sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Czas trwania: 15.00. - 17.00.
Program konferencji:
- Otwarcie konferencji - starosta pszczyński Paweł Sadza
- Wystąpienie prelegentów:
- Autonomia Galicyjska jako przygotowanie do niepodległości Polski - dr hab. - prof.UJ - Marcin Kwiecień,
- Akt 5 listopada 1916 r. i jego znaczenie dla niepodległości Polski - dr hab. - prof.UJ - Marian Małecki,
- Autonomia Śląska zagrożenie czy kontynuacja myśli niepodległościowej? - dr Andrzej Dragon - UŚ
- Dyskusja
- Podsumowanie konferencji i rozdanie okolicznościowej broszury.
Tematyce tej poświęcony będzie również spektakl pt. "Więzień Magdeburga" przygotowany prze młodzież I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Przedstawienie będzie można zobaczyć w dniu 10 listopada 2016 r. o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury.
Organizatorzy konferencji:
Starostwo Powiatowe w Pszczynie
Pro Memoria Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Zapraszamy!
Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii prewencyjno - edukacyjnej ?Nie dla czadu?. Działanie mają na celu informowanie o niebezpieczeństwie związanym z zatruciem tlenkiem węgla oraz zasadach bezpieczeństwa, które chronią przed tym zagrożeniem. Apel ten nabiera szczególnego znaczenia ze względu na ilość interwencji oraz liczbę osób, które ucierpiały na skutek oddziaływania ?cichego zabójcy?.
Zapoznaj się z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa dot. tlenku węgla!
Zapewnij bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim!
RADZIMY!
Dnia 03.10.2016 r. uczniowie klasy drugiej LO o innowacji:pedagog społeczny udali się do kościoła o godz. 7.15, by jak co roku, rozpocząć miesiąc październik od modlitwy różańcowej. To słowno-muzyczne nabożeństwo poprowadzone zostało w intencji rozpoczętego roku szkolnego 2016/2017.
Redakcja Ogólnopolskiego Magazynu Zawodowców ?Ochroniarz? wraz z ?Centrum Szkolenia Spadochronowego Służb Mundurowych SSSO? od 2002 roku organizują jedyne w Polsce, elitarne szkolenia spadochronowo ? integracyjne o charakterze militarnym, podczas których wykonując samodzielny skok, można zdobyć prestiżową i unikatową w skali kraju odznakę dedykowaną służbom mundurowym. Kolejne edycje zdobywania odznaki ?Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony? realizowane są obecnie trzy razy w roku, w maju, czerwcu i wrześniu i adresowane głównie do Żołnierzy Wojska Polskiego, Policji, Funkcjonariuszy Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Pracowników Ochrony, Straży Ochrony Kolei, Straży Pożarnej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym, ale także wszystkich chętnych, pragnących rozpocząć swoją przygodę pod czaszą spadochronu.
Poza stałymi, planowymi edycjami (trzema w roku), realizowane są także, jako przedsięwzięcia dodatkowe, tzw. ?Edycje Specjalne?. Są to szkolenia ukierunkowane na poszczególne, wybrane grupy zawodowo ? organizacyjne (np. słuchacze wybranej szkoły pomaturalnej, funkcjonariusze służby więziennej, pracownicy wybranej agencji ochrony, motocykliści, harcerze ZHR, uczniowie klas ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym danej szkoły, itp.). Zapraszamy do skorzystania z w/w szkoleń w wybranych terminach dostępnych tradycyjnie na stronach www.ssso.strefa.pl albo do bardziej ambitnego przedsięwzięcia - zebrania na szkolenie spadochronowe liczniejszej GRUPY UCZNIÓW, a tym samym do współorganizowania własnej ?edycji specjalnej SSSO?. Warunkiem startu ?edycji specjalnej SSSO?, jest zorganizowanie grupy liczącej minimum 20 osób na pierwszy skok. Wówczas termin dostosowany zostanie do harmonogramu zajęć i warunków pogodowych.
Szkolenia SSSO są prowadzone przez najbardziej profesjonalną kadrę w Polsce, wywodzącą się z byłych szkoleniowców - instruktorów klasy mistrzowskiej Wojsk Powietrznodesantowych, posiadających olbrzymie doświadczenie praktyczne w przekazywaniu wymaganej wiedzy dużym grupom kandydatów na skoczków spadochronowych. Gwarantuje to uczestnikom naszych imprez zarówno stały, niezmiennie od lat wysoki poziom merytoryczny zajęć, realizowanych w tradycyjnej, wojskowej formule edukacyjnej, jak i pełne bezpieczeństwo podczas kursów. Szkolenia realizowane są na wielu lotniskach w Polsce (Nowy Targ, Rzeszów, Krosno, Kraków, Bydgoszcz), a najbliższe edycje będą zrealizować na lotnisku Częstochowa ? Rudniki. Dotychczas uprawnienia do noszenia odznaki SSSO uzyskało 1305 osób, z tego 1135 skacząc ze spadochronem po raz pierwszy!
Organizator:
Krzysztof Witulski
501 412 410
www.ssso.strefa.pl
Galeria zdjęć - Wydarzenia pozaszkolne - 2016.09.22 - Elitarne szkolenia spadochronowo ? integracyjne (6) |
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA RAJD ROWEROWY DOOKOŁA ZBIORNIKA ŁĄCKIEGO POD HASŁEM "POŻEGNANIE LATA"
ZBIÓRKA POD SZKOŁĄ W SOBOTĘ 17 WRZEŚNIA O GODZ. 9.00 (POWRÓT OK. 13.00)
WEŹ ZE SOBĄ- SPRAWNY ROWER
- ZGODĘ RODZICÓW
- PROWIANT( KONIECZNIE WODĘ)
GORĄCO ZAPRASZAMY. ZAPISY U WUEFISTÓW DO 15.09.2016 r.
Cieszymy się, że dnia 11.09.2016 r. szczęśliwie udało się przeprowadzić II Festyn na rzecz Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi. Dzień przebiegał pod hasłem: ?Ekologia Życia ? jesteśmy Pielgrzymami na Ziemi?. Uczniowie z klasy 2 LOB o innowacji: pedagog społeczny, zorganizowali wiele atrakcji dla społeczności parafii pw. Św. Jadwigi:
- gry i zabawy dla dzieci,
- wystawę prac Marcina Smolarka z 4 TKG, dotyczącą dziedzictwa kulturowego Ziemi Pszczyńskiej,
- grill,
- domowe wypieki,
- konkursy z nagrodami,
- występ zaproszonych Gości ? Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Studzienicach oraz Zespołu Folkowianie,
- stoisko z rękodziełami Podopiecznych Ośrodka Matka Boża Różańcowa, które zachwyciło Wszystkich Gości.
Najserdeczniej dziękujemy za udostępnienie miejsca przykościelnego Księdzu Proboszczowi ks. Alojzemu Bokowi. Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i duży wkład pracy Społeczności Szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie (Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom), a także Dyrektorowi, Wychowawcom i Podopiecznym Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi oraz Wszystkim Dobrodziejom, wspierającym tę inicjatywę serca. Przede wszystkim dziękujemy licznie przybyłym Gościom, bez których festyn nie odbyłby się.
Zapraszamy znów za rok!
W sobotę dnia 3 września 2016 r. przedstawicielki klasy 2 LOB o innowacji: pedagog społeczny uczestniczyły w Narodowym Czytaniu ?Quo Vadis? na pszczyńskim rynku. Inicjatywa odbywała się w ramach porozumienia z Biblioteką Pedagogiczną w Pszczynie. Oto link z informacjami o narodowym czytaniu: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/nc2016/
Gratulujemy odwagi i chęci brania udziału w społecznym projekcie.
Serdecznie zapraszamy Społeczność Szkolną dnia 11 września 2016 roku na Festyn Rodzinny (8.30-15.00), zorganizowany przez Uczniów Naszej Szkoły, dla Podopiecznych Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi na Placu Kościelnym Parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi.
Przewidziano wiele atrakcji:
- grill,
- stoisko z ciastami,
- konkursy z nagrodami pod hasłem: ?Ekologia Życia ? jesteśmy Pielgrzymami na Ziemi?,
- stoisko z rękodziełami Podopiecznych Ośrodka Matka Boża Różańcowa,
- zabawy integracyjne dla dzieci,
- wystawa prac Uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 dotyczących dziedzictwa kulturowego Ziemi Pszczyńskiej,
- występ artystyczny Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Studzienic oraz Zespołu ?Folkowianie?
oraz wiele innych niespodzianek i atrakcji dla młodszych i starszych Uczestników Festynu Rodzinnego.
Czekamy na przybycie Szanownych Gości, a spędzony wspólnie czas na Festynie będzie dla Każdego Uczestnika radosnym wspomnieniem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Chętnych do pomocy w organizacji Festynu, prosimy o kontakt z p. N. Ruman.
Sieć K2, której założycielem jest Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing realizuje kolejne programy mające za cel kształcenie uczniów, studentów zgodnie z zapotrzebowaniem pracodawców, a także identyfikację potencjału rozwoju osób uczących się i zapewnienie im rozwoju zgodnie z nim, w specjalnie przygotowanym do tego środowisku pracy.
Jednym z nich jest program ?Talenty inżynierskie?, który stanowi zarówno odpowiedź na potrzeby pracodawców jak i młodych ludzi - szukamy wśród nich talentów, osób, które rozwijając swoje kompetencje, wykorzystując swój potencjał będą w przyszłości rozwijać firmy, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju również poszczególnego miasta, regionu. Dziś zasoby ludzkie decydują o przewagach konkurencyjnych, w naszej ocenie utalentowani, młodzi ludzie właściwie rozwijani są naszym wspólnym kapitałem, o który należy szczególnie zadbać. Pierwsza edycja programu dedykowana tegorocznym absolwentom szkól ponadgimnazjalnych (licea, technika) o dużym potencjale rozwoju na kierunkach technicznych, z predyspozycjami do pracy w przemyśle, realizowana jest w ramach K2 we współpracy z wydziałem Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach i połączona jest z nowo uruchamianym przez niego kierunkiem Mechanika i Budowa Maszyn o profilu Kształcenia Dualnego.
Program Talenty Inżynierskie obejmuje badanie ?Potencjału Rozwoju? absolwentów, alokowanie ich u pracodawców oraz zaplanowanie dalszej kariery. Zajęcia praktyczne oraz staże realizowane w ramach Studiów Dualnych kierunku Mechanika i Budowa Maszyn odbywać się będą we współpracy z firmami wchodzącymi w skład klastra automotive. Pakiet korzyści oferowany uczestnikom zakwalifikowanym do programu jest szeroki i zawiera: możliwości nabycia praktycznych umiejętności w trakcie studiów zgodnych z profilem wymagań pracodawców, otrzymanie stypendium, wynagrodzenia w trakcie nauki, a po jej ukończeniu Certyfikat Kompetencji Sieci K2 i zaplanowanie w oparciu o niego indywidualnej Ścieżki Kariery w firmach oferujących możliwości rozwoju i wykorzystania potencjału.
Zwracamy się do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego chcących dołączyć do naszego programu, aby zgłaszali się do swoich wychowawców. Wydelegowani przez szkołę uczniowie zostaną zaproszeni na spotkanie inauguracyjne programu, które odbędzie się dnia 15 czerwca 2016 roku na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
Rekrutację uczestników do programu prowadzi Centrum Kariery K2, do którego proszę nadesłać ich zgłoszenia do dnia 20 maja br na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub korespondencyjny: Centrum Kariery K2 (Landster), ul. Legionów 26/28 43 - 300 Bielsko-Biała. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 33 488 00 38.
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza na eko-warsztaty pt. Tajemnice grafiki, które odbędą się w poniedziałek 16 maja w skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w godz. 16:30- 19:00. Ilość miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie POPP pod numerem tel. 32 210 24 98 lub 517 067 500. Warsztaty przewidziane są dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od kl. V szkoły podstawowej do szkoły ponadgimnazjalnej).
Zapraszamy serdecznie!
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej
43-200 Pszczyna ul.3 Maja
7 32 210 24 98 / 517 067 500
www.popp.powiat.pszczyna.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/POPPPSZCZYNA
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na marsz Nordic Walking nad Zbiornik Łącki.
Data: 27 maja 2016 (piątek)
Miejsce zbiórki: brama przy Zagrodzie Żubrów, ul. Bielska w Pszczynie
Godzina zbiórki: 8:30
Jeżeli posiadasz kije do Nordic Walking weź je ze sobą (jest możliwość wypożyczenia ze szkoły)
Po dojściu do Ośrodka Sportów Wodnych w Łące - czas na relaks, kajaki, rowerki wodne, ognisko
Cena: 0 zł + zgoda rodziców
Gorąco zapraszam!!! Zapisy u p. Ani Kozińskiej i w gabinecie w-f.
Nie wiesz jaką ścieżkę edukacyjną wybrać?
Masz pasję, które rozwijasz, albo którą chciał(a)byś rozwijać, jednak nie wiesz jak?
A może po prostu chciał(a)byś zwiedzić Warszawę, poznać interesujące osoby z całej Polski i przeżyć z nimi 4 niezapomniane dni?
Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco i dodatkowo jesteś uczniem III klasy gimnazjum lub I klasy szkoły ponadgimnazjalnej to gorąco Cię zachęcamy do udziału w X edycji projektu CEMS Chance!
Czym jest CEMS Chance?
CEMS Chance X jest to ogólnopolski projekt, którego organizatorem jest CEMS Club Warszawa, organizacja non-profit działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa X edycja odbędzie się w terminie 17-20 maja 2016 r. w Warszawie! W tym roku będzie ona wyjątkowa, ponieważ zostanie połączona ze zjazdem uczestników wszystkich dziewięciu edycji odbywającym się w dniach 20-21 maja.
CEMS Chance X trwa 4 dni, w czasie których jego uczestnicy biorą udział w:
- interesujących WARSZTATACH i SZKOLENIACH dotyczących m.in. doradztwa zawodowego, autoprezentacji, zarządzania czasem, czy specyfiki certyfikatów językowych;
- inspirujących PANELACH MOTYWACYJNYCH prowadzonych przez znane osoby ze świata biznesu, sportu, czy mediów, które dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałemu dążeniu do osiągnięcia celów odniosły sukces (dotychczasowymi gośćmi byli m.in. Dorota Wellman, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski czy raper Flint);
- INTEGRACYJNYCH WYJŚCIACH połączonych z ZWIEDZANIEM WARSZAWY, m.in. do muzeów, parków naukowych, czy centrów rozrywki.
Udział w projekcie CEMS Chance jest BEZPŁATNY! Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu. Jako organizatorzy zapewniamy 24 godzinną opiekę nad uczestnikami od momentu ich przyjazdu do Warszawy, nocleg w hostelu, wyżywienie, ubezpieczenie i inne koszty związane z udziałem w projekcie.
Zapisy do projektu ruszają już 21 kwietnia 2016 roku!
Aby zgłosić się do projektu CEMS Chance należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w dniach 21 kwietnia ? 4 maja na stronie www.cemschance.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 40 najlepszych formularzy, których autorki i autorzy zapraszani są do stolicy na 4 dni szkoleń i wyjątkowych spotkań.
W skrócie:
Co? CEMS Chance X
Gdzie? Warszawa, Szkoła Główna Handlowa
Kiedy? 17-20 maja 2016 r.
Zapisy: www.cemschance.pl
Więcej informacji o CEMS CHANCE znajdziesz na stronie: www.cemschance.pl oraz fanpage?u www.facebook.com/CEMSchance/.
W piątek 8 kwietnia już po raz szósty na pszczyńskiej hali POSIR odbył się MARATON FITNESS. Blisko 200 osób, nie tylko płci żeńskiej, ćwiczyło w pięciu blokach tematycznych, tj. INTERWAŁY, PILATES (A.K.), ZUMBA, TOTAL BODY i STRECHING. W maratonie uczestniczyły również nasze uczennice (kl. 2 the, 1 tre) oraz absolwentki naszej szkoły. 3 godziny intensywnych ćwiczeń cardio, setki spalonych kalorii oraz bardzo dużo pozytywnej energii to główne powody dlaczego tyle osób co roku przychodzi na tą sportową imprezę.
Gratuluję siły, wytrwałości i do zobaczenia za rok.
Pani Instruktor
Kuratorium Oświaty w Katowicach uprzejmie informuje, że 22 marca 2016 roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych rozpoczęła ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem ?STOP pożarom traw!?.
Założeniem kampanii ?STOP pożarom traw!? jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń, związanych z podpalaniem nieużytków rolnych. Kampania skierowana jest do nauczycieli, dzieci i młodzieży szkolnej, mieszkańców terenów wiejskich oraz właścicieli ogródków działkowych, i ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie obowiązujących przepisów, promowania właściwych zachowań i wskazywania zagrożeń wynikających z pożarów traw dla ludzi i ekosystemu.
Istnieje możliwość przeprowadzenia na terenie kierowanych przez Państwa jednostek spotkań z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie których uczniowie dowiedzą się o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw i nieużytków rolnych. W tym celu należy skontaktować się z właściwą terenowo komendą powiatową lub miejską Państwowej Straży Pożarnej.
Informacje dotyczące kampanii ?STOP pożarom traw!? zostały zamieszczone na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, pod adresem:
http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/bezpieczenstwo/kampamastop-pozarom-traw
Strona 1 z 5