W dniach 20.09-22.09.2017 r. odbyły się warsztaty ekologiczne w Bieszczadzkim Parku Narodowym. 
W warsztatach uczestniczyli nagrodzeni uczniowie naszej szkoły.

Dzień pierwszy: ?W stronę gór".
Warsztaty rozpoczęliśmy w Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 projekcją filmu ?Bieszczadzki Park Narodowy? jako jedna z form ochrony przyrody w Bieszczadach. Bardzo interesująca była wystawa, gdzie pani w ciekawy sposób przybliżyła nam biologię i zachowanie zwierząt bieszczadzkiego lasu. W Ośrodku Caritas w Myczkowcach poznaliśmy rośliny Bliskiego Wschodu wymienione na kartach Pisma Świętego. Projekt Ogrodu Biblijnego wykonała dr Zofia Włodarczyk pracownik naukowy Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa. Ogród biblijny to miejsce, które poprzez środowisko przyrodnicze, czyli posadzone w nim rośliny oraz inne elementy kompozycji wprowadziło nas w wydarzenia przedstawione w Piśmie Świętym. Mogliśmy również podziwiać w mini ZOO-jelenie, daniele, dziki, ptaki... i hucuły.


Ciekawością był Park Miniatur - 160 miniatur cerkwi i kościołów wschodniej Polski Słowacji i Ukrainy. Na zakończenie zwiedziliśmy zaporę w Solinie przy której znajduje się hydroelektrownia wodna szczytowo pompowa. Ciężkie "ołowiane" chmury, które nad nami zawisły stwarzały dziwnie mroczny i tajemniczy klimat.


Dzień drugi ?Morze Połonin? - Ciągle pada...
Po pierwszej nocy na krańcu Polski czekaliśmy z utęsknieniem na promienie słońca, którego od kilku dni nie widzieliśmy. W końcu koło godziny jedenastej przed południem trafiło się nam tak zwane "okno pogodowe" i wyruszyliśmy na szlak. Pomimo niesprzyjającej pogody zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczad- Tarnicę Rozpoznawaliśmy po drodze flisz karpacki oraz bogatą szatę roślinną ze szczególnym uwzględnieniem buczyny karpackiej . Chwilowe słońce pozwoliło nam zachwycić się pięknem bieszczadzkich połonin. Jednak całą trasę powrotną ( ok. 3 - 4 godz.) schodziliśmy w gęstej mgle i ciężkim deszczu, który przemoczył nas do suchej nitki. Mimo to w dobrych humorach i butach całkiem przemoczonych, wróciliśmy do naszego miejsca noclegowego czyli Domu Rekolekcyjnego w Ustrzykach Górnych. Wieczór spędziliśmy w świetlicy tańcząc, śpiewając i grając w karty w bardzo miłej atmosferze.
Dzień trzeci
Warsztaty zakończyliśmy w Polańczyku, gdyż w góry ze względu na złe warunki pogodowe i totalnie mokre buty mogliśmy podziwiać z tej perspektywy, Podsumowaliśmy zajęcia z przekonaniem, że na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz. Ustrzyki Górne gdzie mieliśmy nocleg są najlepszym miejscem wypadowym do wyjścia w trasę i poznania Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warsztaty te będziemy wspominać nie tylko ze względu na poznanie bioróżnorodności BPN, ale również ze względu na zawiązane przyjaźnie i dobrą zabawę.
Z każdego dnia warsztatów na bieżąco uczniowie robili wpisy wraz ze zdjęciami na stronę internetową szkoły w zakładce Facebook.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki oraz opiekunom wycieczki: p. H. Stachurskiej, p. B. Machalicy, p. A. Kozińskiej za świetną atmosferę podczas wycieczki.