W dniach 21.09-23.09.2016 r. odbyły się warsztaty ekologiczne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W warsztatach uczestniczyli nagrodzeni uczniowie naszej szkoły.
W pierwszym dniu na trasie: Wielka Krokiew - Dolina Białego - Ścieżka nad Reglami - Kalatówki - Kuźnice poznaliśmy reglową część Tatr, zniszczenia spowodowane przemysłową eksploatacją Tatr, zmiany w tatrzańskich lasach, strefowanie ochrony przyrody w TPN. Na zakończenie odbyły się zajęcia w Muzeum Przyrodniczym TPN ? film w 3D dotyczący form ochrony przyrody w Tatrach. Na wspaniałej makiecie Tatr mogliśmy poznać historię ich powstania, rozmieszczenie piętrowe roślin oraz zobaczyć jaką ich część przeszliśmy w dniu dzisiejszym.
Ze względu na warunki pogodowe poznanie Tatr Wysokich, rzeźby polodowcowej Tatr, odbyło się na trasie Rusinowa Polana ? Wodogrzmoty Mickiewicza. Rozpoznawaliśmy po drodze skały i minerały oraz bogatą szatę mszaków, porostów i chronionych paprotników. Na zakończenie zapoznaliśmy się ze sztuką budowlaną Zakopanego - na przykładzie kościółka na Jaszczurówce.
Warsztaty zakończyliśmy Doliną Kościeliską /charakterystyka Tatr Zachodnich, zjawiska krasowe, zniszczenia lasów spowodowane przez wiatr halny/. Największe wrażenia wywarł na nas Wąwóz Krakowski i przejście po łańcuchach przez jaskinię Smoczą. W potoku Kościeliskim znaleźliśmy wypławka białego co świadczy o I klasie czystości tej wody. Podsumowaliśmy zajęcia z fitosocjologii oraz geologii.
Z każdego dnia warsztatów na bieżąco uczniowie robili wpisy wraz ze zdjęciami na stronę internetową szkoły w zakładce facebook. Zaproponowali konkurs na najciekawsze zdjęcie z warsztatów ekologicznych w Tatrzańskim Parku Narodowym. Należy powtórzyć wpis "Nic tylko się starać i mieć przyjemność za rok znów wyjechać". Do zobaczenia.