Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu odbyły się 1.04.2014 na pływalni krytej PZS nr 2 w Pszczynie. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół średnich: I LO Pszczyna, PZS nr 2 Pszczyna, ZSO w Pawłowicach, LO w Gilowicach. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na nastepujących dystansach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowmy, 50 m stylem klasycznym oraz w sztafecie 4 X 50 m stylem dowolnym.

Zawody stały na wysokim poziomie. Padło wiele bardzo dobrych wyników wśród dziewcząt jak i chłopców. Najlepszymi pływaczkami okazały się dziewczęta z ZSO w Pawłowicach, natomiast w kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja LO w Gilowicach. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły III miejsce w powiecie, a chłopcy IV. Padł jeden rekord szkoły na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Zdobył go Radosław Baron z klasy II TAR, który przepłynął ten dystans w czasie 0,31,62 s. Pobił swój zeszłoroczny rekord.