18.10.2019 na pływalni krytej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w pływaniu. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz na zakończenie, najlepsi pływacy szkoły zmierzyli się w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Skład sztafet był mieszany. Mistrzostwo szkoły w pływaniu w roku szkolnym 2019/20 w gronie dziewcząt zdobyła bezkonkurencyjna Weronika Karwacka z klasy I TGT, II miejsce zajęła Sandra Beberok z klasy I LO b, a 3 ? Matra Kotwasińska z kl. IV Tle. W kategorii chłopców najlepszy okazał się Jakub Warwas z klasy I TP 1. II miejsce zajął Kamil Kwoska z kl. I TG 1, a III miejsce wywalczył Oskar Kapica z klasy I TP 2. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki na uzupełnienie spalonych kalorii, a najlepsi dyplomy oraz rzeczowe upominki. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wf: mgr Bogusława Machalica, mgr Anna Kozińska, mgr Gabriela Czerwińska. W organizacji mistrzostw pomagały uczennice: M. Cholewa, M. Mazurczyk, K. Pokorny, N. Żelazo z klasy I Tgl, K.Mańka, W. Leszek z klasy II LO b. Podziękowania pani ratownik Sylwii za profesjonalną pomoc w sędziowaniu.