22.03.2012 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie na pływalni krytej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w pływaniu. Uczniowie startowali w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansach: 50 m styl dowolny, 50 m styl klasyczny, 50 m styl grzbietowy, 200 m dowolnie oraz sztafeta mieszana (w składzie musiała być przynajmniej jedna dziewczyna) 4 x 50 m stylem dowolnym. Padł jeden rekord szkoły w kategorii chłopców na dystansie 50 m stylem dowolnym. Rekordzistą został Łukasz Buczek z klasy I a LO, który przepłyną ten dystans w czasie 27,60 sek. W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęła uczennica klasy III TŻGD Aleksandra Spyra zwyciężając na następujących dystansach: 50 m stylem dowolnym ? czas 0,33,22 sek., 50 m stylem grzbietowym ? czas 0,42,69 sek., 50 m stylem klasycznym ? czas 0,46,54 sek. Sylwia Szyndler uczennica klasy III TG wygrała wyścig na dystansie 200 m dowolnie.

Mistrzyniami Szkoły w pływaniu w roku szkolnym 2011/12 zostały:

1. Aleksandra Spyra kl. III TŻGD

2. Sylwia Szyndler kl. III TG

3. Magdalena Czerwińska kl. II TAK.

W kategorii chłopców najlepsze wyniki osiągnęli: Łukasz Buczek z kl. I a LO zwyciężając na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym z czasem 0,39,01 sek., 200 m dowolnie osiągając czas 2,17,27 sek., oraz Paweł Wiench z klasy II TG, który wygrał rywalizację na dystansie 50 m stylem klasycznym osiągając czas 0,39,68.

Mistrzami Szkoły w pływaniu w tym roku szkolnym zostali:

1. Łukasz Buczek kl. I a LO

2. Paweł Wiench kl. II TG

3. Michał Cholewa kl. IV THo

Najlepsi pływacy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, rzeczowymi upominkami i batonikami oraz będą mieli zaszczyt reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się w tym roku w Woli.