13.12.2018 na hali sportowej POSiR w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa PZS nr 2 w Pszczynie w siatkówce dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiły się 2 drużyny dziewcząt i 9 zespołów męskich. Dziewczęta rozegrały ze sobą jeden mecz finałowy, w którym zdecydowane zwycięstwo i tytuł Mistrzyń Szkoły w Siatkówce Dziewcząt w roku szkolnym 2018/19 zdobyła drużyna w składzie: Anna Langer, Izabela Godziek, Justyna Gąsiorek, Anna Wiera, Angelika Nowok, Wiktoria Staroń, Aleksandra Bohm. Są to najlepsze siatkarki naszej szkoły i one będą zapewne reprezentować szkołę na zawodach międzyszkolnych.

Drużyny chłopców zostały podzielone na trzy grupy, w których rozegrali ze sobą mecze w systemie ?każdy z każdym?. Zwycięzcy grup awansowali do dalszego etapu rozgrywek . Trzy najlepsze drużyny zmierzyły się ze sobą w finale w systemie ?każdy z każdym?. Mecze były bardzo emocjonujące, a szczególnie ostatni o 1 miejsce gdzie zmierzyły się drużyna ?Pławecki? z ekipą ?Tomaszczyk?. 2:1 w setach zwyciężyła drużyna ?Pławecki? i ona w tym roku szkolnym zdobyła tytuł Mistrza Szkoły w Siatkówce. Oto skład zwycięzców: Kamil Pławecki, Kacper Pławecki, Krystian Sobota, Kamil Głąbek, Dominik Pala, Dominik Lasek, Maciej Kostecki, Kacper Kania, Oskar Kliś.

Końcowe wyniki:

Dziewczęta
I miejsce Drużyna ?Langer ? : Anna Langer, Izabela Godziek, Justyna Gąsiorek, Anna Wiera, Angelika Nowok,, Wiktoria Staroń, Aleksandra Bohm.
II miejsce Drużyna ? Król ? : Kinga Król, Jagoda Kloc, Patrycja Kaszok, Patrycja Michalik, Julia Chrobok, Paulina Cichoń

Chłopcy
I miejsce Drużyna ? Pławecki ? : Kamil Pławecki, Kacper Pławecki, Krystian Sobota, Kamil Głąbek, Dominik Pala, Dominik Lasek, Maciej Kostecki, Kacper Kania, Oskar Kliś
II miejsce Drużyna ?Tomaszczyk ? : Jan Tomaszczyk, Jakub Golda, Łukasz Pustelnik, Marcin Janosz, Jakub Cholewa, Mariusz Janosz, Bartek Białas, Jarosław Bojdoł
III miejsce Drużyna ? Goraus ? : Daniel Goraus, Karol Opitek, Maciek Szymura, Mateusz Bobek, Tomasz Skorupka, Krzysztof Świerkot, Marek Rzepecki, Dawid, Jaromin, Mateusz Adamus

W zawodach brało udział 110 uczniów naszej szkoły. Zostało rozegranych 12 meczy. Każdy do 2 wygranych setów do 25 pkt. w secie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i batoniki na uzupełnienie spalonych kalorii. Mistrzostwa zorganizowali i przyprowadzili nauczycieli wf: mgr A. Chrapkiewicz, mgr A. Kozińska, mgr G. Czerwińska, mgr M. Kocima, mgr B. Machalica.