14.10.2014 w dniu Święta Edukacji Narodowej na hali sportowej POSiR odbyły się Mistrzostwa Szkoły w koszykówce chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze w systemie "każdy z każdym". Po dwie najlepsze drużyny awansowały do meczy półfinałowych. Mecz o trzecie miejsce został rozegrany pomiędzy drużynami "Jerczyński" - "Hończyk". Po zaciętej walce, trzema punktami zwyciężyła drużyna "Hończyk". W meczu finałowym spotkały się drużyny "Antosz" i "Jerczyński". Zdecydowane zwycięstwo wywalczyła drużyna "Antosz" i ona zdobyła tytuł Mistrza Szkoły w Koszykówce w roku szkolnym 2015/16.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce Drużyna "Antosz" w składzie: Patryk Antosz (kl. IVTMa), Duda Adrian (kl. IVTMa), Maciaś Bartłomiej (kl. IVTMa), Ber Szymon (kl. IILO), Wyszecki Bartłomiej (IV TOR), Kołtuński Klaudiusz (kl. IVTMb)

II miejsce Drużyna "Zachurzok" w składzie: Mateusz Zachurzok (kl. IIITMG), Patryk Pryszcz (kl. IIITMG), Pyrtek Kamil (kl. IIITMG), Pałyz Szymon (kl. TOR), Fabian Żyła (kl. IIITOR), Pisarek

III miejsce Drużyna "Hończyk" w składzie: Paweł Hończyk (kl. IV TI), Grzegorz Żemła (kl.IVTMA), Damian Obracaj (kl.IVTMA), Maciej Francuz (kl. IVTMA), Sławomir Skrobol (kl.IV TI)

IV miejsce Drużyna "Jerczyński" w składzie: Piotr Jarczyński (kl.IITLg), Bartłomiej Pisarek (kl.IITLg), Kacper Prusek (kl.IITLg), Adam Godziek (kl. IITLg), Patryk Stryczek (kl.IITLg), Mikołaj Jankowiak (kl. IITLg), Tomasz Ryszka (kl. I LOB)

V miejsce Drużyna "Morkisz" w składzie: Wojciech Morkisz (kl. ITre), Mateusz Lubański (kl. ITre), Bartosz Czardybon (kl. ITre), Rafał Pławecki (kl. ITre), Mateusz Kościelny (kl. ITre), Robert Grzegorzak (kl. ITre)