Szanowni Dyrektorzy, Pedagodzy i Uczniowie
Szkół Podstawowych!
Zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z opiekunami
na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 kwietnia 2024 roku (wtorek)
od 9.00 do 13.00 (13.00 - wejście ostatniej grupy).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej szkoły.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące kierunków kształcenia, programu zajęć czy staży zagranicznych.
Zapraszamy!
Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie
Dnia 26 lutego br. czternaścioro uczniów klasy pierwszej i trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz
z opiekunem Agnieszką Paszek wybrało się do Warszawy, aby obejrzeć największe w Polsce (i w Europie Centralnej) targi branży cukierniczej i lodziarskiej ? EXPO SWEET 2020. Udział w Expo Sweet był doskonałą okazją, aby poznać najnowsze trendy w branży.
Na miejscu można było zapoznać się z bogatą ofertą najważniejszych firm oferujących maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, ale też właścicieli kawiarni, restauracji oraz wszelkich innych obiektów, w których serwuje się ?coś słodkiego?.
Czytaj więcej: Uczniowe PZS2 na Targach EXPO SWEET w Warszawie
W piątek 13 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie po raz pierwszy odbył się Maraton Pisania Listów organizowany co roku przez Amnesty International. Prawie stu uczniów zmobilizowało się, aby zabrać głos i napisać list w sprawie obrony jednej z dziesięciu młodych osób z różnych państw, których prawa człowieka zostały złamane. Uczestnicząc w Maratonie młodzież PZS nr 2 dołączyła do społeczności budującej bardziej sprawiedliwy świat i nie zamierza poprzestać na jednorazowej akcji, ale odtąd już co roku organizować Maraton. Oby sie udało!
W ramach Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, w szkole z dwudniowym wyprzedzeniem, obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Samochodu. Uczniowie klasy 1 Loa wraz z nauczycielkami: Aleksandrą Antes?Szewczyk i Alicją Chrapkiewicz, w piątek (20.09) przed godziną 8.00 wręczali jabłka osobom, które przyjechały na rowerze lub dotarły pieszo do szkoły. Kierowcy, którzy nie zostawili swoich pojazdów w domu, otrzymali karne marchewki. Serdeczne podziękowania dla ucznia klasy 2 Tżr ? Kacpra Dzidy oraz jego rodziców, za ofiarowanie owoców.
Uczniowie klas 1 o profilu architektura krajobrazu (1 TG3 i 1 TP2) podczas zajęć z panią A. Szot tworzyli plakaty promujące zrównoważony transport.
Plakaty można podziwiać na korytarzu po wejściu do budynku internatu. Osoby wyróżnione to: Natalia Balcerek, Ewelina Piech, Weronika Polok, Wiktoria Rołka, Julia Iskrzycka, Paweł Pudełko (wszyscy z klasy 1 TG3).
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku). Z tej okazji w Powiatowym Zespole Szkół odbyła się debata dotycząca problemów osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne, to osoby u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Osoby te wymagają pomocy we włączeniu w społeczne życie. Obchody Dnia były również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
9.10.2017 r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w recitalu o charakterze profilaktycznym pod nazwą Dlaczego nie warto. Na koncert składały się utwory muzyczne i opowiadania o codziennym życiu muzyków i zagrożeniach związanych z tą profesją.
Artyści (zespół Najemnicy) wspominali też innych znanych muzyków, którzy odeszli, nie radząc sobie z nałogami lub wyszli z tego, przekonując, dlaczego warto.
Zaproszeni goście podkreślali ponadto, że trzeba mieć pasję, co pozwala na ciekawe i wartościowe życie bez potrzeby używania tzw. wspomagaczy.
III Konferencja Regionalna w PZS2
oraz
III edycja Konkursu Regionalnego pt. ?Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci? O ekologii sacrum i profanum?
W czwartek, 23 lutego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie odbyła się III Konferencja Regionalna oraz III edycja KONKURSU REGIONALNEGO pt. ?Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci? O ekologii sacrum i profanum? dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
W Konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół:
Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Bema w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, którzy byli zarazem organizatorami spotkania.
To już trzecia edycja, którą swym patronatem objął Starosta Pszczyński oraz Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.
Szanowna Komisja składała się z Osobistości: Starosta Pszczyński Paweł Sadza, Wice-Starosta Pszczyński Krystian Szostak, Ślązaczka Roku 2009 Otylia Trojanowska, przedstawiciele Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Lucyna Jabłeka i Cezary Waluszko, Proboszcz Parafii św. Jadwigi w Starej Wsi ks. Alojzy Bok, Studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (panie: Natalia Kidoń, Zuzanna Kiryluk, Agata Płonka, Agata Pokładnik) oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Całość uroczystości okraszona była piosenkami wykonanymi przez Zespół "Folkowianie". Niespodzianką dla gości była prezentacja muzyczno-taneczna zespołu regionalnego ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach ?Gryfne Bajtle?.
Wybrani uczniowie klas trzecich mundurowych uczestniczyli 28.10 w uroczystościach na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami", podczas których oddali hołd pamięci rodaków zasłużonych walką o suwerenność i niepodległość ojczyzny pełniąc Wartę Honorową oraz zapalając znicz. W uroczystościach wzięli udział między innymi: Starosta Pszczyński Paweł Sadza, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, przedstawiciele służb mundurowych, Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz uczniowie i nauczyciele miejscowych szkół.
- Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy w imię naszej wolności ginęli nie tylko na tej ziemi, ale też na ziemi tarnowskiej i radłowskiej w początkowej fazie II WŚ - apelował starosta pszczyński, Paweł Sadza.
- Jesteśmy w miejscu, gdzie jest tyle bólu, krwi i pamięci o przeszłości. Najbliższe dni, to nie dni na wielkie przemowy, ale na pamięć, wspomnienia, zadumę i ciszę - podkreślał Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski.
Galeria zdjęć - Szkoła - Wydarzenia szkolne - 2016.10.28 - Uroczystości pod Trzema Dębami w Pszczynie (6) |
W dniach 23-28.10.2016 r. w naszej szkole po raz drugi został zrealizowany projekt ?NEXT STEP? organizowany przez AIESEC - organizację prowadzoną min. przez Oddział lokalny w Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Organizacja AIESEC to największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów, działająca nieprzerwanie od 1948 roku. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach w języku angielskim prowadzonych przez wolontariuszy z innych kontynentów.
CELE PROJEKTU:
- promowanie tolerancji wobec innych kultur i religii świata,
- pomoc młodym ludziom w odkryciu potencjału,
- umożliwienie rozwoju, dzięki globalnej edukacji,
- przybliżenie procesów zachodzących w globalnym świecie,
- rozwijanie świadomości i przedsiębiorczości uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
- budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za otoczenie,
- zrozumienie zależności łączących ludzi na całym świecie,
- propagowanie wartości takich jak: tolerancja, dialog międzykulturowy,
- poszanowanie różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych,
- wdrożenie przez szkoły innowacyjnych form nauczania poprzez warsztaty promujące postawy pro-społeczne wśród młodzieży.
W tym roku naszymi gośćmi byli Erin z Korei Południowej oraz Anil z Turcji.
Studenci prezentowali swoje kraje: położenie geograficzne, historię, taniec, jedzenie, sztukę, religię, zabytki. Projekt wzbudził dużo zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania gościom i rozmawiali w języku obcym.
Doświadczenie to, jak poprzednim roku było wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, która nie często ma okazję, aby właśnie w taki sposób poszerzać swoje horyzonty. Uczniowie mieli niesamowitą szansę, aby sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne i językowe.
Mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się wziąć udział w tego typu projekcie.
Strona 1 z 23