Młodzi liderzy poszukiwani
Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do udziału w Akademii Liderów. Program skierowany jest do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów, którzy chcą zrealizować własny projekt dla społeczności lokalnej. Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym wakacyjnym wyjeździe (2-11.08.2017, Jachranka k. Serocka), gdzie wspólnie z tutorami i wybitnymi gośćmi ? przedstawicielami życia publicznego ? będą przygotowywać się do przeprowadzenia swojej inicjatywy. Każdy uczestnik Akademii otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny.
Projekty można zgłaszać do 15 maja przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia
Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku 16-20 lat, którzy mają pomysł na projekt skierowany do lokalnej społeczności i chcieliby się dowiedzieć jak go skutecznie przeprowadzić. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej ?szkole letniej?, gdzie uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią.
5 kroków do Akademii Liderów:
1. Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny lub historyczny
2. Weź udział w bezpłatnym, wakacyjnym wyjeździe na ?szkołę letnią?
3. Poznaj ludzi takich jak TY
4. Zostań liderem w swojej społeczności
5. Zdobądź roczne stypendium na rozwój swoich pasji
Do programu można zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych, aktywności na rzecz rodziny i samopomocy oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski.
Dotychczas w Akademii Liderów udział wzięło blisko 100 uczniów, którzy zorganizowali kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń, angażując w udział całe społeczności. Tylko w zeszłym roku powstały takie inicjatywy jak ,,Panie, Panowie! Do Mazura?!??, gdzie uczniowie z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach wzmacniali poczucie tożsamości historycznej i promowali kulturę poprzez taniec narodowy. We Wrześni odbył się uroczysty koncert z okazji 11 listopada zorganizowany w ramach projektu ?Skazani na (nie)pamięć?. Brodnicę opanowała ?Cyrkowa epidemia?, w ramach której dzieci niepełnosprawne brały udział w zajęciach z elementami sztuki cyrkowej. W mieście odbyła się również gra miejska pt. Kryptonim Pamięć, w której udział wzięło aż 17 zespołów.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z projektów społecznych i historycznych zrealizowanych podczas zeszłorocznej edycji.