Drukuj

10 marca o godz. 12:00 na basenie PZS nr 2 rozpoczęły się Mistrzostwa Szkoły w pływaniu. Na start zgłosili się najlepsi pływacy naszej szkoły z grona dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz najbardziej wytrzymali pływacy zmierzyli się na dystansie 200 m. Uczniowie walczyli o zwycięstwo na poszczególnych dystansach oraz o tytuł najwszechstronniejszego pływaka i pływaczki. W kategorii dziewcząt na dystansie 50 m stylem dowolnym i grzbietowym zwyciężyła Bernadeta Leki z klasy II THO z czasem 36,37 s (styl dowolny) i 53,89 s (styl grzbietowy). Agnieszka Szpyra z klasy I LOB została zwyciężczynią na dystansie 50 m stylem klasycznym. Uzyskała czas 46,63 s.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny był uczeń klasy II TAR Radosław Baron, który zwyciężył na dystansie 50 m stylem dowolnym (czas 28,09 s), 50 m stylem grzbietowym (czas 34,10 s) oraz 200 m stylem dowolnym (czas 2,44,10 s). Pokonał go jedynie uczeń klasy IV TG Paweł Wiench na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskując czas 39,70 s. Na zakończenie zawodów odbyły się sztafety mieszane 4 x 50 m stylem dowolnym. Zwyciężyła sztafeta w składzie: Agnieszka Szpyra (I LOB), Paweł Wiench (IV TG), Radosław Baron (II TAR), Karol Jurga (II TMB) - uzyskali czas 2,13,96 s.

Najlepszą pływaczką w roku szkolnym 2013/14 została Bernadeta Leki z klasy II THO. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Szpyra z klasy I LOB, a trzecie wywalczyła uczennica klasy II THO Bogusława Wiera. W gronie chłopców Mistrzem Szkoły w pływaniu został Radosław Baron, drugie miejsce zdobył Karol Jurga (kl. II TM), a trzecie Paweł Wiench a klasy IV TG.