Drukuj

20.11.2013 na hali sportowej POSiR w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 211 uczniów (151 chłopców i 60 dziewcząt).

Chłopcy zaczęli swoją rywalizację o godzinie 8 00. Drużyny, których było 17, zostały podzielone na 4 grupy. W każdej grupie rozgrywki były prowadzone w systemie "każdy z każdym". Zawodnicy grali po 2 sety do 15 punktów. Zwycięzcy z każdej grupy awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Mecze półfinałowe i finały były bardzo zacięte i pełne emocji. Tytuł Mistrza Szkoły w Siatkówce w roku szkolnym 2013/2014 zdobyła drużyna w składzie: Spiałek Mateusz (kl. 1 TBR), Kumor Szymon (kl. 1 TBR), Sornowski Kamil (kl. 1 TBR), Serafin Dominik (kl. 1 TBR), Dragon Wojciech (kl. 1 TBR), Zielazo Michał (kl. 1 TBR), Pękala Kamil (1 LOA), Warzecha Kamil, Janosz Wojciech (2 TMB). Drugie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Pękała Sebastian (2 LOB), Wojciechowski Radosław (2 LOB), Zjawiński Paweł (1 LOB), Grzegorzek Mateusz (1 TI), Żogała Bartosz (2 TAR), Pałysz Szymon (1 TOR), Nowak Rafał (2 LO), Dziędziel Paweł (3 TAR), Lazar Piotr (2 LOB).

Dziewczęta rozpoczęły swoją rywalizację o godz. 11:00. Do mistrzostw zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. W grupach dziewczęta rozgrywały mecze w systemie "każdy z każdym". Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów i finałów. Mistrzyniami Szkoły w Siatkówce Dziewcząt w roku szkolnym 2013/2014 została drużyna w składzie: Bocheńska Ilona (3 LOR), Lauger Sylwia (3 LOR), Pitlok Angelika (3 LOR), Gardawska Karina (3 Eo), Tabiś Martyna (3 Eo), Pyrtek Angelika (3 Eo), Szpyra Agnieszka (1 LOB), Nedverd Karolina (1 TLle). Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Macura Weronika (2 LO), Wróbel Monika (2 LOB), Szczotka Anna (2 TG), Szafron Barbara (2 TG), Jędrysek Monika (2 TG), Szczypka Karolina (3TG), Kuś Sylwia (3 TG).

W całych Mistrzostwach zostało rozegranych 40 meczy grupowych (28 w gronie chłopców, 12 wśród dziewcząt) oraz po 4 mecze półfinałowe i finałowe w każdej kategorii. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele WF: mgr Alicja Chrapkiewicz, mgr G. Czerwińska, mgr A. Kozińska, mgr B. Machalica.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz serdecznie zapraszamy na zajęcia SKS z siatkówki: dziewczęta ? czwartek o godzinie 7:00 na hali POSiR, chłopcy ? środa o godzinie 15:00.