Drukuj

17.03.2011 odbyły się Mistrzostwa szkoły w pływaniu. Najlepsi pływacy naszej szkoły walczyli ze sobą o tytuł mistrza szkoły i rekordzisty szkoły na określonych dystansach w poszczególnych stylach pływackich. Mistrzynią szkoły została Martyna Nowok uczennica klasy III LO, a mistrzem w pływaniu uczeń klasy I TG Paweł Wiench. Obydwoje wykazali się wspaniałymi umiejętnościami pływackimi startując we wszystkich konkurencjach, a było ich sześć. Na zawodach został również pobity rekord szkoły w kategorii dziewcząt na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Uzyskało go uczennica klasy I TAK Magdalena Czerwińska przepływając dystans w czasie 40,80 sek. Padły również nowe rekordy w pływaniu pod wodą. Najdalej wśród dziewcząt przepłynęła Sylwia Szyndler uzyskując wynik 40 m. Rekordzistą wśród chłopaków został Szymon Kieloch. Przepłynął pod wodą aż 62 m. Każdy zawodnik otrzymał upominek sponsorowany przez Radę Rodziców, sklep Bricomarsche. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach dodatkowo nagrodzeni zostali pamiątkowym dyplomem i medalem.