Obiekty szkolne i wyposażenie

Drukuj

 

 

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie może poszczycić się estetycznym i zmodernizowanym budynkiem szkoły. Szkoła posiada znakomitą bazę dydaktyczną: nowoczesne pracownie do nauki zawodu, pracownie komputerowe, bibliotekę wyposażoną w bogaty księgozbiór oraz stanowiska komputerowe z dostępem do internetu dla uczniów, kilka tablic interaktywnych. Niemal w każdej pracowni jest projektor. Jesteśmy posiadaczami nowoczesnych interaktywnych pracowni do nauki języków obcych.

 

PRACOWNIE KOMPUTEROWE

 

PRACOWNIA ELEKTRYCZNA

 

PRACOWNIA JĘZYKOWA

 

W naszej szkole dużą uwagę przywiązujemy na rozwijanie zdolności sportowych uczniów. Dysponujemy kompleksem obiektów sportowych: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, profesjonalnie wyposażona siłownia, kryta pływalnia, sauna fińska, zespół boisk do piłki nożnej, koszykowej, siatkówki i piłki plażowej.

 

 

 

Przy szkole działa internat, w którym dostępnych jest 10 nowoczesnych dwuosobowych pokoi z łazienką i wspólną kuchnią. W naszym internacie odbywa się szereg zajęć dodatkowych organizowanych przez młodzież i wychowawców. Odbywają się zarówno spotkania kultywujące święta wg kalendarium, takie jak Andrzejki, Walentynki, obchodzimy Święta Bożego Narodzenia – organizujemy uroczystą kolację wigilijną. Budynek internatu wyposażony jest w windę dla osób niepełnosprawnych.

 

KUCHNIA W INTERNACIE

 

POKÓJ W INTERNACIE

 

ŁAZIENKA W POKOJU, WINDA W INTERNACIE

 

Szkoła zapewnia organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla wszystkich kierunków nauczania. Posiadamy własne warsztaty i pracownie na cele zajęć praktycznych. Uczniowie naszej szkoły zajęcia praktyczne odbywają ponadto w wyspecjalizowanych firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Dla najlepszych uczniów organizujemy praktyki zagraniczne.